11 Серпня, 2022

Кабмін сьогодні різко знизив ціну на газ: Шмигаль заявив, скільки тепер будуть платити українці

Український уряд на позачерговому засіданні сьогодні з ранку різко знизив ціну на газ для населення, про це повідомляють інформаційні агентства з посиланням на заяву глави уряду Дениса Шмигаль в своєму Telegramканалі.

Прем’єрміністр заявив, що рішення було прийнято за дорученням глави держави Володимира Зеленського. Гранична ціна буде збережена на колишньому рівні до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Таким чином, постачальники не зможуть самостійно підвищити ціну на газ для населення вище, ніж 6,99 грн за куб.

Шмигаль повідомив, що це рішення дозволить знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%, а середня платіжка за газ буде приблизно на 500 гривень меншою. При цьому глава уряду зазначив, що якби влада не втрутилися, то вже в лютому газ міг подорожчати до 12 гривень за куб.

Надалі уряд має намір зобов’язати постачальників газу підписувати контракт терміном на 12 місяців, щоб споживачі могли заздалегідь вибрати найбільш вигідного постачальника і з’ясувати вартість газу на літній і зимовий періоди.

Президент Зеленський прокоментував рішення про зниження ціни і зазначив, що влада знайшла швидко відповідний механізм. В ОП відзначають, що рішення про зниження ціни на газ тимчасове і прийнято через вплив пандемії на економіку.