27 Травня, 2022

Журналіст: Треба сказати чесно – півтора роки у Міноборони ключову посаду посідало порожнє місце

Міністр фальцету: Андрій Таран набрехав навіть про свою відставку і пішов з Міноборони, не подавши звіт про виконану роботу.

Міністр оборони Андрій Таран обіцяв першим повідомити свою відставку, а в результаті пішов з посади, жодного разу не виступивши перед парламентом, жодного інтерв’ю, прес-конференції, звіту, нічого. Брехав коли працював і брехав коли пішов. Брехав коли запрошував мене на будь-яку посаду в Міноборони, брехав, коли обіцяв реформи, брехав, коли говорив про виконання Держоборонзамовлення, брехав, коли захищав схеми крадіжки на закупівлях в армії, брехав, коли говорив про бюджет, в якому не вистачило грошей навіть на зарплати військовослужбовцям, брехав про Вагнергейт, хоча саме він дав санкцію ГУР МО про проведення спецоперації із захоплення 28 терористів.

Ніде так яскраво не виявилася повна інтелектуальна немічність офісу президента як у призначенні під час війни міністром оборони Андрія Тарана.

Тарана призначили голова офісу президента Андрій Єрмак та голова комітету з розвідки при президенті Руслан Демченко. Демченко знав Тарана по 2015-му році, коли генерал, який не воював, вирішив дослужити останній рік служби в безпечному місці – у Спільному центрі контролю та координації, до якого тоді входили російські військові. Таран був абсолютним миротворцем. Нездатний формулювати думки та рішення, він був просто слухняним виконавцем будь-якої вказівки з офісу президента, будь-яких окриків Єрмака, будь-яких натяків Демченка. Саме Таран підписав ганебний наказ № 330, де було передбачено штраф за стрілянину по військах противника на Донбасі, який було скасовано після гучного скандалу.

Треба сказати чесно – півтора роки у Міністерстві оборони ключову посаду посідало порожнє місце. Півтора роки просто викинуті у кошик для сміття. Порожні документи оборонного планування, які годяться лише на розпалювання грубки у бліндажі у кращому випадку.

Оборонну політику на цьому порожньому і мовчазному місці треба створювати з нуля, і розгрібати цей нагромаджений хаос.

Це можливо лише в одному випадку – якщо Міноборони стане міністерством війни, а не міністерством припинення вогню та переговорів з агресором.

Однак поки що таких завдань новому кандидату в міністри ніхто не поставив.

Юрій Бутусов

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.