25 Червня, 2022

Береза: Моносброд тоне в океані газових проблем. У багатьох українських областях місцева влада оголосила надзвичайні ситуації через відсутність газу для опалення

Якщо у владі некомпетентні люди, то важко чекати від них адекватних дій. Потопаюча людина практично неосудна. Рятувальника вона сприймає не як того, хто допоможе їй, а як дивом виниклий поруч острів, на який можна спертися. Потопаючий не віддає собі звіт, що, схопившись мертвою хваткою за рятувальника, він топить і його, і себе.

Моносброд тоне в океані газових проблем. У багатьох українських областях місцева влада оголосила надзвичайну ситуацію через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ. Режим НС вже ввели Івано-Франківськ, Чернігів, Закарпаття, Полтавська, Одеська і Дніпропетровська області.

Двох років управлінської вакханалії Зе-команди в енергетиці виявилося досить, щоб обрушити видобуток газу в державних АТ “Укргазвидобування” і ПАТ “Укрнафта”. Тільки в першому півріччі 2021 року “Укргазвидобування” скоротила видобуток газу на 5,3%. “Укрнафта” скоротила ще більше – на 7,3%. У підсумку до опалювального сезону Україна вперше за багато десятиліть виявилася повністю не готова.

Був альтернативний варіант – купувати імпортний газ ще навесні, коли ціни були в 10 (десять!) разів нижче ніж зараз. Але у Зеленського тоді були інші пріоритети – потрібні були гроші для «Великого крадівніцтва». Потрібно було пиляти на дорогах і роздавати конверти моностаду. Тому замість того, щоб закачувати газ в підземні сховища, «Нафтогаз» змусили закачувати мільярди гривень до держбюджету.

Як жалюгідна бабка з байки Крилова, свита Володимира Олександровича «літо червоне проспівала, озирнутися не встигла, як зима котить в очі». А газу … немає! І грошей … теж немає!

І тут на сцену виходить заслужений імбецил Арахамія з «геніальною» ідеєю – експропріювати газ у приватних компаній. Вірніше, примусово викупити по в рази заниженою ціною «для потреб бюджетних організацій».

Україна добре пам’ятає мерзотників з червоними пов’язками, які ходили по селах і вилучали «надлишки хліба» у «глитаїв». І пам’ятає, чим це закінчилося. Голодом!

Чим закінчиться план Зе-експропріації для української газової галузі теж зрозуміло. Єдиний сегмент, який збільшував видобуток газу в останні роки – приватні компанії. Вони не куражилися на бабки політ-дискотеках Зе-команди, а вкладали кошти в буріння свердловин, справно платили в бюджет до 29% ренти (і не від собівартості, а від ринкової ціни). За підсумками 2021 року ці фірми здобудуть рекордні 5 млрд куб. м. газу, що в два рази більше ніж в передвоєнному 2013 році. Тепер у них заберуть газ і змусять продавати за ціною, яку придумає Банкова.

У наступному році обвал видобутку і бюджетних відрахувань покажуть вже не тільки державні, а й приватні газовидобувні підприємства. І Зе-дурники з виряченими очима побіжать «деолігархізувати» і вилучати надлишки у інших галузей – аграріїв, будівельників, програмістів …

Напевно, складно уявити більш показовий приклад безмозглості керуючих країною злих клоунів. Які наївно вважають, що після кількох років руйнівних експериментів над економікою і державними інститутами вони спокійно повернуться в своє кабаре ногами дригати. Вважаю, їм доведеться відповісти. Тим паче, що на відміну від Януковича бігти їм буде просто нікуди.

Борислав Береза

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.