25 Червня, 2022

Блогер: Як і передбачалося, почався стрімкий розпад партії “Слуги народу” на три частини.

ЗМІНА ПОЛІТЛАНДШАФТА АБО ОСОБИСТА ПОМСТА?

Клімкін, Данилюк та Рябошапка заявили про створення “платформи для подолання кризи в Україні”. Підписанти зазначають, що “відкриті до співпраці з однодумцями заради результату.”

Давно чекав такого ходу. На перший погляд може здатися дивним: що в цій компанії “перефарбованих” робить Клімкін? (Особисто я його з самого початку бачив в “Європейській Солідарності”). Після розмови з близькими йому людьми, я це питання для себе закрив – Не буду зупинятися на особисті мотиви колишнього міністра, скажу лише, що стратегічних розбіжностей з “ЄС” у нього немає.

Але, повернемося до наших баранів … Про те, що з приходом до влади Байдена, в Україні почнеться процес створення ще однієї політичної сили, орієнтованої не стільки на західні цінності, скільки на західні спонсорські гроші, я писав ще 3 місяці тому. На ці ж гроші зараз закінчує політичне навчання в США і Гончарук, який з чіткими інструкціями від нової команди Білого дому незабаром повернеться в Україну. З’являться там Лерос, Нефедов і інші “скривджені”.

Добре це чи погано для тих, хто єдиною силою, здатною привести Україну в Євросоюз чи НАТО, бачить “Європейську Солідарність”? Рано робити остаточні висновки, але я впевнений, що Петро Олексійович, маючи давні зв’язки з командою Байдена, був обізнаний про такий проект. І навіть допускаю, що будучи стратегом до мозку кісток, брав участь в консультаціях.

Тепер про злость і хорошу пам’ять. Як нам сприймати Рябошапку, Данилюка і Гончарука – людей, які, по суті, привели до влади зелену банду? Сприймати з холодною головою. І ось чому.

Як і передбачалося, почався стрімкий з політичних мірок розпад партії “Слуги народу” на три частини. Перша частина, яку уособлюють БУЖАНСЬКЕ-Дубинське кодло, продовжують орієнтуватися на Коломойського і в своєму політичному майбутньому стане вірним союзником ОПЗЖ і Шмарія. Друга частина, трансформацію якої в нову політичну партію вже почав Разумков, буде позиціонувати себе як ліво-центрісткая сила, основна мета якої – зробити цього самого Разумкова наступним президентом. Допускаю союз цієї частини зелених з БЮТ. І, нарешті, проєвропейська орієнтована третина вхопиться за можливість приєднатися до платформи Клімкіна-Данилюка-Рябошапки.

Місце в цьому Зеленського і Єрмака? Його там немає. Це відпрацьований матеріал. Все їхнє правління – це інтелектуальний локдаун, про який Україна незабаром забуде, як про страшний сон.

Як нам поводитися з новою “платформою”? Поки спостерігати. У будь-якому випадку, це краще, ніж “платформа” Сивохи або Фокіна, але поки вона чітко НЕ задекларує свої основні цінності і цілі, я б ставився до проекту обережно.

Знаю одне: Порошенко – стратег, а не тактик. Він вміє забувати особисті образи і наступати собі на горло, коли мова йде про майбутнє України. Якщо нова політсила буде дотримуватися таких же принципів, цілком допускаю координацію за окремими напрямами. Якщо ж їх дії більше почнуть нагадувати особисту помсту Зеленському за незадоволені амбіції, то з такими людьми нам не по дорозі.

У будь-якому випадку, політичний ландшафт в найближчі півроку зміниться. ОПЗЖ вже досягла стелі і зупиниться в своєму зростанні. Віртуальна партія Шарія – теж. Нарощувати своїх прихильників будуть “Європейська Солідарність”, як системна прозахідна політична сила, і новостворювані проекти, про які йшлося вище. З тієї основної причини, що наш нарід хлібом не годуй – дай що-небудь “нове”. Хоча в 90% випадків, “нове” – це старі яйця, вид збоку.

Наш орієнтир – “ЄС”. Наша мета – європейська Україна і НАТО. Ми, прихильники цих цінностей, готові до нових викликів і чесно робимо своє. Нові вступні будемо вирішувати по мірі надходження.

А ще завтра зима … Гарного тижня, проєвропейські бандерівці!)

Helgi Sharp 

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.