27 Травня, 2022

Бутусов: 8 вражень від параду на День незалежності і Маршу захисників України

8 вражень від параду на День незалежності і Маршу захисників України

1. Ми відірвалися від Росії назавжди. У нас великі проблеми з державою і організацією, але рівень суспільного розвитку на порядок вище. Українці люблять свою країну не з-під палиці ОМОНа, це щирий порив, це національна самосвідомість. Ті почуття, які викликала участь в цьому святі неможливо порівняти ні з чим. Спасибі всім вам, дорогі співгромадяни – це справжня Незалежність і Свобода.

2. Офіс президента організував урочисту частину на хорошому рівні. Можна висловити багато зауважень, але в цілому виглядало гідно. Мене найбільше вразило нагородження званням Герой України полковника Євгена Сидоренко, одного зі справжніх героїв боїв під Іловайськом, подання на якого було підписано Генштабом і міністром оборони ще у вересні 2014 го, але 7 років пролежало без руху на Банковій. Справедливість нарешті восторжествувала.

Так, хотілося б більш різких слів і смислів Зеленського проти Росії, хотілося оголошення якихось зобов’язань по військовій реформі, про оцінки “перемир’я” і що робити далі, але будь-який прогрес варто підтримувати.

3. Безпрецедентна участь авіації НАТО в параді – це багато в чому проривна для України ініціатива. Вперше в небі над Києвом пролетіли 4 польських винищувача F-16 і 2 британських винищувачі Тайфун пройшли в одному строю з 4 українськими МІГ-29. F-16 і Тайфуни мають величезну перевагу над усіма типами російських винищувачів, включаючи новітні Су-35 і Су-57, за рахунок сучасних радарів з активною фазованою антенною решіткою і більш ефективних і далекобійних ракет повітряного бою AIM-120C-7 і С-8 . Винищувачі НАТО над Києвом – це демонстрація насамперед для Росії. Якщо Путін посміє почати агресію з повітря, в розрахунку на слабку українську авіацію і ППО, то винищувачі НАТО здатні швидко влаштувати безпілотну для росіян зону, також як НАТО закрило небо для російських літаків над північною Сирією. На фото – пілот польського F-16, який бере участь в параді над Києвом.

4. Безпрецедентна кількість українців, які взяли участь у заходах в День незалежності в центрі Києва. Буквально яблуку ніде було впасти в центрі – ціле море людей, від краю до краю Хрещатика, куди тільки дістає погляд, вишиванки, національні кольори, прапори. Причому добра половина тих, хто прийшов так і не змогла зручно подивитися парад, відеотрансляція була набагато зручніше, тому що на тротуарах, на огорожах, балконах і деревах не було вільного місця. Але люди не ломилися в перший ряд, а прийшли на парад, щоб просто відчути єднання і національний підйом, поведінка українців була просто чудова. Поліція не заважала і її було багато тільки навколо офіційної фан-зони, люди самі собі забезпечили порядок.

5. Парад вийшов найбільший в історії України. 32 парадні “коробки” – ВСУ, СБУ, Нацгвардія, Нацполіція, Держприкордонслужба, Держслужба надзвичайних ситуацій. Це був дуже складний захід – багато бойової техніки прийшло з заводів прямо на парад, багато екіпажів були збірними з різних підрозділів. Проблем було багато, але все вийшло. Про самих проблемах напишу пізніше. Люди оваціями зустрічали українських воїнів, техніку на землі і в повітрі.

6. Марш захисників України також перевершував уяву. Незважаючи на спеку, після військового параду десятки тисяч людей з Хрещатика не втекли. У парку Шевченка сформувалася гігантська колона в 64 групи, з представниками 42 громадських організацій, для участі в марші. І на всьому простір на відрізку від бульвару Шевченка до Майдану по обидва боки вишикувалися кияни, щоб привітати учасників Маршу. Колона йшла більше двох годин безперервним потоком. На марші поліція була представлена ​​зовсім малопомітним числом “поліції діалогу” – за порядком на марші стежили самі люди, і величезні маси людей пересувалися просто ідеально і без найменших проблем. Це не Росія, і ніколи не буде Росією, українці вийшли на куди більш високий рівень суспільного розвитку. Про Марш захисників напишу ще пізніше.

7. Кількість делегацій дружніх країн на 30-річний юбілей – також було найбільшим. У 2017-му році участь в параді прийняв міністр оборони США Джеймс Меттіс, сьогодні США представляла міністр енергетики. На марші захисників України дуже велику підтримку киян викликала колона патріотів Білорусі, які отримали багато оплесків своїми енергійними речівками проти Путіна і Лукашенка.

8. Речівка “Путін – … уйло!” завдяки істериці російської пропаганди стала просто неофіційними паролем і параду і маршу. На Марші захисників Путіна постійно згадували всі колони, Путін був самим згадуваним в словесних речівках політиком.

Юрій Бутусов

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.