25 Червня, 2022

У це важко повірити, але це факт. Це новий шпигунський суперскандал. Причому подвійно скандально. СБУ викрила російського шпигуна…

СБУ викрила російського шпигуна – підполковника податкової міліції, який діяв з санкції глави ДФС Мельника і начальника Оперативного управління Ткаченка.

Це новий шпигунський суперскандал, який потребує негайних рішень керівництва країни і кадрової чистки керівництва Державної фіскальної служби. 22 лютого Служба безпеки України заявила про викриття спільно з ДБР і Генпрокуратурою підполковника Головного оперативного управління податкової міліції, який незаконно копіював державні бази даних і передавав російським терористам:
“Зловмисник передавав кураторам персональні дані працівників правоохоронних і розвідувальних органів України, інформацію про проведені установами закупівель, стан виконання державного оборонного замовлення та іншу стратегічно важливу для держави інформацію”.

Цензор.Нет отримав детальну інформацію з цього нового шпигунського скандалу, пов’язаного з проникненням російської агентури на верхівку влади.

Нагадаю, що в 2019-му за участь у замаху на військового розвідника Кирила Буданова був засуджений співробітник податкової міліції Руслан Ткачук – він передавав дані про пересування автомобіля Буданова, відстежуючи його по камерах відеоспостереження столиці.

І ось новий зрадник в податковій міліції. Джерела Цензор.Нет повідомляють, що СБУ затримала підполковника Едуарда Валерійовича Устинова. Йому пред’явлено підозру за статтею 258 – створення терористичної організації, статті 362 – несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється на комп’ютері, статті 328 – розголошення державної таємниці.

За нашими даними, Устинов був затриманий ще 13 лютого. Важко навіть оцінити обсяг збитку, який він зумів завдати державі – адже він мав доступ до всіх баз платників податків, які становлять інтерес для противника.

Але куди більший скандал викликало продовження цієї історії. Справа в тому, що право на доступ до інформації Устинову підписував особисто начальник Державної фіскальної служби Вадим Мельник!

Причому подвійно скандально, що останній раз санкцію на надання доступу до інформації Устинову Мельник підписав … вже після арешту шпигуна!

У це важко повірити, але це факт – 23 лютий Мельник підписав лист до Державної податкової служби про надання доступу до інформації до інформаційно-телекомунікаційних систем податкової служби для того самого підполковника Устинова!

Справа в тому, що після прийняття закону про ліквідацію податкової міліції, ДФС може отримувати інформацію з податкової служби тільки за особливим запитом. І тому дуже легко відстежити активність Устинова за останні місяці. Судячи за запитом, Устинов був найбільш довіреною особою Мельника. У цьому листі за № 1014 глава ДФС просить надати доступ чотирьом своїм співробітникам до бази даних, але перші три співробітника просять доступ кожен тільки до даних до однієї особи, яких вони перевіряють. А ось Устинов просить дати доступ відразу до 39 осіб! Ось такий особлива і важлива людина, як видно, для Мельника, ні в чому йому немає відмови. «Горить» на роботі. І не виникає у Мельника питань, і все він підписав!

А підписав Мельник тому, що лист направив по Устинову також вельми могутня людина – начальник Головного оперативного управління податкової міліції Володимир Ткаченко.

Ткаченко отримав призначення зовсім не випадково. Справа в тому, що Офіс президента всі дії по ДФС погоджує з Андрієм Гмиріним, також колишнім податковим міліціонером, який зараз став радником глави ОП Андрія Єрмака і помічника президента Сергія Шефіра, регулярно з’являється на Банковій. А Гмирін і Ткаченко близько контактують.

Чому я все описую – Та тому що не могли не знати Мельник, Ткаченко і Гмирін про арешт Устинова. Про арешт знав начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Віталій Ясинський – ось фрагмент його листа до податкової щодо дій Устинова. Тобто все знали. І тим не менше, остаточно узгодили лист із запитом через 10 днів після арешту підозрюваного. Значить, дуже потрібна була інформація, і вирішили заднім числом оформити на Устинова ці запити. І не виключено, що таким чином ДФС прикриває Устинова і легалізує деякі його таємні операції.

Все це також має стати предметом перевірки нашої контррозвідки. Зв’язки підозрюваного і просто незрозумілий запит після арешту, підписаний його начальниками, вимагають відповідей і відповідальності.

Дивує в цій справі – а чому мовчить Кабінет міністрів? Чому мовчить міністр фінансів Марченко, якому підпорядковується ДФС? Чому мовчить Офіс президента? Де ж народні депутати Слуги народу – чому не вимагають позачергового засідання по новому факту російського шпигунства і не вимагають відсторонення від посади Мельника хоча б на період розслідування?

Місяць пройшов, чому ви мовчите ?! Це ж державна зрада, на вищому рівні, задокументована!
Знову мовчання. Знову Офіс Єрмака хоче замовчати новий шпигунський скандал, який безпосередньо пов’язаний з кадровими рішеннями Банкової. Або як по варгнерівцям знову скажете, що про цю спецоперацію теж нічого розголошувати не можна, щоб не дискредитувати Офіс президента? Так як вас змусити нести відповідальність за ці провали і новий факт зради? Мирними акціями?

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.