25 Червня, 2022

Бутусов: Вчора почув на Свободі слова аргументи у справі Стерненко. Які факти стали очевидні …

Вчора почув на Свободі слова аргументи прокурора і адвоката у справі про викрадення Сергія Щербіча і вироку Сергію Стерненко. І тут же звучали голоси на захист Офісу президента, мовляв, не треба насильства на демонстраціях, не качайте човен під час війни, навіщо ж підривати зусилля президента по боротьбі з ворогом демонстраціями і т.д. І це треба прокоментувати – а то раптом так насильства у нас стали боятися, ну прямо знову “шатуни” згадалися.

Раніше я читав вирок у справі про викрадення Сергія Щербіча – це одна з чотирьох кримінальних справ, за якими Стерненко проходить в якості підозрюваного. А вчора на ефірі у Савіка Шустера була можливість послухати дебати прокурора Одеської області та адвоката, і поспілкуватися в перерві.

Які факти стали очевидні:

1. Сам факт викрадення встановлений тільки зі свідчень потерпілого. Єдиним доказом, крім слів, є переміщення групи мобільних телефонів, включаючи телефон Стерненко, спільно протягом певного часу, що визначається біллінгом мобільних телефонів. При цьому білінг телефонів – не прямий доказ.

2. Слідство не встановило умисел скоєння злочину. Щоб пред’явити умисел за статтею 187 – розбій, Стерненко пред’явили крадіжку 330 гривень. Я прямо запитав прокурора: “А чому ви знаєте, що вкрали 330 гривень, а не 230, і чи були гроші вкрадені взагалі?” Виявилося, так заявив потерпілий. Ніяких інших доказів розкрадання будь-яких цінностей у потерпілого немає. Далі, щоб довести розбій, Стерненко інкримінують постріли з не бойового резинострела в потерпілого, і як доказ – впізнання даного пістолета потерпілим. Однак ідентифікувати гумові кулі і прив’язати їх до пістолета саме Стерненко неможливо. Не прямі докази.

Я зараз не стверджую про невинність Стерненко, не даю йому моральних оцінок, не кажу про ступінь його провини в інших справах – я просто констатую, що в самому слідстві і вироку були вельми спірні докази і вельми спірні висновки.

Як же вдалося винести вирок про розбій, і дати 7 років?

Адже у потерпілого Щербіча не було адвоката, він не з’являвся на судові засідання, не вів свій громадський захист і не говорив ні з одним журналістом. За даними новинних сайтів Одещини, Щербіч був всього лише помічником народного депутата Олександра Пресмана (зараз є районним депутатом ОПЗЖ).

Але у Щербіча є тільки один публічний захисник – Андрій Портнов, який, як відомо, курирує судову владу в Україні, отримавши вплив і розставивши своїх людей в Офісі президента, Вищу раду правосуддя, інших структурах судової влади. 7 років – це рішення Портнова, який багаторазово про це писав.

Так що демонстрація під вікнами Офісу президента абсолютно обґрунтована. Це ви керуєте судами в ручному режимі, це ви дали Портнову вплив у судовій системі, це ви не проводите судову реформу, це ви захищаєте Вовка, це ви не оновлюєте Вищу рада правосуддя. Тобто це президент Зеленський несе відповідальність за відсутність справедливості в державі, і тому протести на Банковій – за адресою. Тому припиняйте боягузливо прикриватися поліцією і каруселями, майте мужність відповідати за свої дії і бездіяльність перед протестуючими. І якщо ви замість стадіонів і доріг не почнете займатися прямою своєю справою – обороною і справедливістю, реформою судової системи, будуть і інші справи, і інші демонстрації, і в боротьбі проти судового свавілля люди будуть тиснути вас до кінця. А “Шатуни”, у нас в країні, звичайно, є, і вони, перш за все, сидять на Банковій.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.