25 Червня, 2022

Деякі ЗМІ пишуть, що Макрон з Меркель тepмінoво хочуть провести відеоконференцію з Зеленським без Путіна, і знаєте, чому?

Деякі ЗМІ пишуть, що Макрон з Меркель хочуть провести відеоконференцію з Зеленським без Путіна. Поки не знаю, наскільки інформація відповідає дійсності, але …

Цілком допускаю такий хід і знаєте, чому? Тому що Вашингтон на пару з Лондоном почав активно витісняти Париж і Берлін з питання безпеки в Східній Європі – зокрема, на українсько-російському напрямку.

Тут і обіцяна допомога по військово-технічному співробітництву (тільки за останні дні в Україну прибули три важких військово-транспортних літака ВПС США з озброєнням, про яке поки говорити не слід), і санкційний пакет, і великомасштабні британсько-українські маневри, і обіцянка натиснути на європейських партнерів по НАТО з метою активізації їх ролі.

Тому європейці і заворушилися. Тут не тільки політичні ревнощі, але і боязнь того, що Білий дім їм самим може перекрити кисень в окремих сферах співробітництва.

Фігура Зеленського? Він тут ні при чому: справа мають з Україною, як з країною, важливою для Вашингтона в нинішніх політичних розкладах. І той фактор, що Київ опинився на піку конкуренції між старою Європою і байденівською Америкою, може зіграти сприятливу роль у подальшому розвитку подій.

Але щоб тримати руку на пульсі, головнокомандувачу потрібно в цей гарячий період не по Катарами роз’їжджати, а бути вдома для того, щоб, в разі необхідності, приймати блискавичні рішення по найбільш гарячим кейсам.

Геополітичний розклад зараз за нас, завдання – розумно ним скористатися. А нове плаття дружини можна і потім вигуляти.

Хелгі Шарп

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.