11 Серпня, 2022

Дмитро Комаров: Три дні у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Як страшний сон, який переривався лише ночами, у холоді та темряві. Ми були в першій поліцейській машині, яка…

Три дні у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Як страшний сон, який переривався лише ночами, у холоді та темряві. Тому що в холодної напівдрімоті було тепліше на душі, ніж удень на вулиці. Вночі у спальнику не видно те пекло, яке на вулицях міста.

Я приїхав із передовою групою Патрульної Поліції України під командуванням Євгена Жукова Позивний Маршал. Дуже круті хлопці зі спецпідрозділу ТОР – тактична поліція. До них приєдналися Ірпінські поліцейські із відділу особливого призначення. Хлопці не втекли з міста під час окупації, продовжували під обстрілом виконувати роботу. Їздили з ними на зачистку: перевірка підозрілого, пошук російських “потеряшек”, допомога місцевим провізією. Зафіксував на фото.

Ми були в першій поліцейській машині, яка увійшла до Бучі та Ірпені. Одностайна інформація від місцевих – росіяни з київської області втекли. В паніці. “Швидко, бл**ь!”, – кричали командири. Збиралися хвилин за 15. Намагалися встигнути забрати намородерене. Напередодні наші військові організували переправу через Ірпінь та підбиралися дедалі ближче. Шансів пробратися до Києва у росіян не лишалося. Їхній план провалений. ЗСУ їх оточують.

Цитата з ростб «завдання спецоперації виконані» – класична брехня в їх ЗМІ. Хіба що, якщо завданням не був геноцид українського народу, знищення мирних мешканців та руйнування мирних міст. Це «завдання» російські солдати виконували. Ви напевно бачили вчора фото та відео з вулиці Бучі, засіяної трупами. Але це не єдине місце. Пишу і в голові спалахує. Ось собака гавкає біля тіла господаря. Вже тиждень. Ось чоловік із зв’язаними руками та простріленою головою. А ось хлопець без голови, із ключами біля рук. Додому не встиг. Ми з поліцією, саперами та Нацгвардією діставаємо з кювету розстріляні машини із мирними жителями. Вже не у Бучі. Вбиті пенсіонери, молоді сім’ї, машини з скелетами, що згоріли. Я бачив усе на власні очі. Машини розстрілювали. Вхідні отвори – лобове скло. Мертві водії відлітали у кювет.

Росіяни втекли із Київської області. Але відсутність вибухів у Києві та області, які стали звичними – не кінець війни. РФ ще покаже свою підлість. Попереду багато роботи, щоби назавжди очистити нашу землю від нечисті. І перемогти. Обов’язково.

Патрульна поліція України
PS: фото сделаны мной. Не инет