26 Вересня, 2021

Лана Зеркаль: Ескалація агресії РФ проти України має різні наслідки. Один з них – миттєва реакція Сенату…

Ескалація агресії РФ проти України має різні наслідки. Один з них – миттєва реакція Сенату, адже на цьому тижні Комітет із міжнародних відносин підтримав законопроект з безпекового партнерства з Україною, що включає питання боротьби з Росією через застосування додаткових санкцій проти 20 компаній та кораблів, задіяних у добудові проекту «Північний потік-2».

Державний департамент США протягом 15 (!) днів повинен визначитися із тим, чи підпадають ці компанії та кораблі під санкції США.

Для набуття чинності, законопроект має бути проголосовано в Сенаті та в Палаті Представників і підписано президентом.

Голова Комітету, сенатор-республіканець Джим Ріш, назвав ініціативу своєчасним сигналом на підтримку України. А представниця демократів, сенаторка Джин Шахін, наголосила, що захист інтересів США включає зупинку ПП2.

Паралельно з цим не дрімають європейські колеги 🇪🇺 Прем’єр-міністри Польщі, Матеуш Моравецький, та Словенії, Янез Янша, закликали Німеччину вийти з проекту ПП2, заявивши, що це дестабілізує Європу.

А екс-посол США в Польщі Деніел Фрід заявив про «загрозу розколу» енергетичного ринку Європи через ПП2.

Геополітична шахівниця наразі дуже активно розігрує ще не зовсім зрозумілий дебют. На жаль, ми в цій партії не граємо, то ж можемо тільки активно спостерігати.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.