25 Червня, 2022

Політолог: Маріуполь і путінська “переможна” втеча. Те, що ми зараз можемо спостерігати у Маріуполі, частково, але є добрим сигналом. Що маю на увазі?

Маріуполь і путінська “переможна” втеча.
Те, що ми зараз можемо спостерігати у Маріуполі, частково, але є добрим сигналом.
Що маю на увазі?

Я маю на увазі оголошення Сергієм Шойгу того, що місто “контролюють” ЗС РФ, наказ Путіна припинити штурм Азовсталі, оточити об’єкт і “контролювати” його і несподіваний “вивід” з міста частини російських окупаційних підрозділів під “переможні” фанфари з подальшим перекиданням їх на наступу на Авдіївку.

Власне, що це було і що це говорить?
По-перше, вважати місто “контрольованим”, коли на його території 2 тисячі бійців протистоящого воєнізованого підрозділу та армії – це смішно! Жоден воєначальник не наважився б зробити таку заяву, маючи в місті таку кількість ворожих солдатів.

Але навіть якщо враховувати, що Шойгу не воєначальник, а виключно плюшевий генерал, слід розуміти, що таке рішення та така заява були зроблені від безвиході.

Російське командування зізналося на 57-й день у нездатності перемогти захисників Маріуполя і імітували “перемогу”, щоб почати зараз відволікати інформаційну увагу на інші напрямки. Може, забудуть про цей Азовсталь і Маріуполь зовсім.

По-друге, несподіване “виведення” з міста частини підрозділів вам нічого не нагадав? Цілком вірно, це “добровільне” виведення контингенту з Чернігівської та Київської області. А також попутно “добровільний” висновок окупаційного контингенту з Сумської та Миколаївської областей, про який ніхто не оголошував, але який успішно був проведений під акомпанемент контрнаступу ЗСУ.

Цей “висновок” обумовлений тим, що в Росії нині гостра нестача ресурсів як людських, так і технічних. Без цих ресурсів вона не здатна розвивати наступ на Донбасі. Це у свою чергу говорить про обмеженість внутрішнього потенціалу ЗС РФ, який може бути виділений на ці події.

Таким чином, сьогоднішні рішення щодо Маріуполя і пропагандистський цирк з “виведенням” частини військ, що розгорнувся на цьому тлі, говорять про здуване угруповання окупантів, обмежене можливостями і свободу маневру. А це в свою чергу говорить про те, що незабаром їм знову доведеться оголошувати про “успішно” завершену чергову фазу “спецоперації” та “добровільне виведення” військ з низки областей України. А то й півострова Крим також. Принаймні поки що можна їх виводити мостом.

Alexander Kovalenko