27 Травня, 2022

ОРДЛО попереджали: У Горлівці різко пожовкли водойми – прогнози почали збуватися.

В районі окупованої Горлівки жовтіють водойми. Почалася екологічна катастрофа, про яку попереджав Київ.

Росіяни довели Донбас до екологічної катастрофи. В районі міста Горлівка, захопленого армією РФ, ставки і річки почали жовтіти. Про це написав сепаратистський Telegram-канал “Донбаський Кейс”,

Ресурс опублікував фото ставка Чапаївського в Горлівці, вода в якому забарвилася в іржаво-жовтий колір. Таке відбувається і з іншими водоймами в даному районі, хоча ще пару років тому все було добре.

Сталася надзвичайна подія, про яку ще на початку російської окупації попереджала Україна. Причина екологічного лиха – знищення промисловості в ОРДЛО. “Майже всі шахти в Горлівці закриті, затоплені, а шахтні води потрапляють у водойми регіону. На затоплених шахтах не працює, як повинно бути, обладнання водовідливу. Іржава, мертва вода потрапляє в річки, озера.

Через забруднену воду з шахт водойми стають рудого, неживого кольору “, – поскаржився Telegram-канал. Ресурс попередив, що забруднена вода йде прямо в річку Сіверський Донець, яка є основним джерелом питної води для жителів не тільки окупованих районів Донбасу, але і підконтрольних Києву.

У найближчому майбутньому регіон може зіткнутися з дефіцитом води, як і анексований Крим. Варто відзначити, що шахтні води забруднені сполуками азоту, залізом, хлоридами, важкими металами, механічними суспензіями. Вони представляють серйозну небезпеку для життя і здоров’я жителів ОРДЛО