11 Серпня, 2022

Перша спроба “Газпрому” домогтися визнання Nord Stream-2 провалилася

Росія розпочала чергову газову атаку за “Північний потік -2”. “Газпром” зупинив закачування газу в сховища Європи.

“Газпром різко скоротив постачання газу в Західну Європу, “перекривши вентиль” на трубопроводі “Ямал-Європа”, який качає сировину з півночі Західного Сибіру через Білорусь у Польщу і в ФРН. Зупинено закачування в сховища Бергермеер в Нідерландах і Реден в Німеччині.

Обсяги прокачування на вході в Німеччину через компресорну станцюю “Малнів” в районі Франкфурта-на-Одері несподівано звалилися на 40%.

Вівторок приніс нове скорочення обсягів газу з 84 млн кубометрів на добу до рівня нижче 50 млн кубометрів на день. В результаті закачування газу, в і без того напівпорожні європейські сховища, фактично зупинилася, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

“Газпром тисне на європейських покупців, чекаючи ключового рішення щодо “Північному потоку-2”, який на даний момент приречений залишитися порожнім: третій енергопакет ЄС забороняє одній компанії бути одночасно і постачальником газу і власником труби.

Перша спроба “Газпрому” домогтися визнання Nord Stream 2 AG “незалежним оператором” провалилася: Федеральне мережеве агентство ФРН відхилило заявку Nord Stream 2 AG, після чого російський холдинг вирішив судитися з регулятором і подав позов до Верховного регіональнго судy Дюссельдорфа з вимогою переглянути це рішення. Вердикт суду очікується до кінця року.

Rostyslav Demchuk

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.