28 Листопада, 2021

Підсумок: цей раунд емігрантської війни Лукашенко і Путін програли. Зараз їх сили відступають

Підсумок: цей раунд емігрантської війни Лукашенко і Путін програли.
Зараз їх сили відступають – більша частина перемістилася з холодних таборів поруч з колючим польським дротом у теплий логістичний центр, а 3+ сотні найбільш розумних взагалі ретіровались літаком у Ірак.

Все логічно – новини навіть такого масштабу живуть у інфопросторі тиждень-півтора. І якщо за цей період не вдалося досягти результатів, то їх і не буде – тема усім набридла.

Поляки вистояли, показали технічну здатність справитися з таким масштабом атаки.
Проявили твердість і впевнено затикали рота російським пропагандистам з західноєвропейськими паспортами, котрі рвалися познімати сльозливі картинки, як «фашисти і радікали» притєсняють нещасних мігрантів. Не звертали уваги на галас штатної «громадськості» на захист свободи слова, а також взагалі на завивання лівих з приводу нещасних біженців.

Невдобно вийшло і з проросійськими правими в Європі – вони ж паразитували на мігрантській темі і водночас обсмоктували Путіна і Москву, як сильних лідерів. А тут виявилося, що Москва із сателітами брутально кидають мігрантів на кордони ЄС.

І взагалі, ця криза показала, що часи помінялися, що настрої європейців уже інші. Жителям Німеччини та інших багатих країн набридло, що їх силою примушують жаліти мігрантів. Тому, приміром, наступний німецький канцлер мовчить у ганчірочку, йому з цим електоратом ще довго жити.

Метушилася Меркель (і трохи – Макрон), чия проросійська позиція уже очевидна останній жабі з білоруських боліт. Дзвонила то Лукашенку, то путінським друзям. Але їй втрачати нічого, та й не вдалося добитися особливо нічого.

Хоча і не було фізичної допомоги Польщі, але принаймні позірно Захід тримав стрій проти Москви і Мінська. ЄС не дав задній хід в плані санкцій, найбільші країни висловлювали свою солідарність з поляками.

Я уявляю, як елітам цих країн мірялося натиснути на Польщу, як до цього їх підштовхувала ефесбешна агентура, але тупість Луки й Кремля і реакція рядових європейців примусили їх лідерів робити вигляд, що вони не з Москвою, а з Варшавою.

Спливають неприглядні деталі операції – виявляється, такі тисячі готових кидатися камінням у прикордонників з’явилися, бо якісь невідомі люди німецькою мовою свого часу пообіцяли, що варто добратися лише до Білорусі, а там буде наземний коридор у Німеччину. Цікаво, де Біленгкет з розслідуванням? Треба пара ходити у контрнаступ.

Ihor Lutsenko

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.