30 Липня, 2021

Ще не зійшло почервоніння з лиця Путіна після першого ляпаса, а тут Зеленський пропонує йому зустрітися …

Переговорні майданчики Зеленського: Ватикан так Ватикан?

Президент України Володимир Зеленський продовжив пропонувати президенту РФ майданчики для проведення двосторонньої зустрічі і, на цей раз було озвучено зовсім несподіваний варіант – Ватикан. Причому, пропозиція зустрітися у нейтральному Ватикані не на жарт, а навіть набагато сильніше, ніж пропозиція зустрітися на окупованій частині Донбасу, розхвилювала російські ЗМІ і “експертів”, які стали заздалегідь виправдовувати очевидну відмова Путіна.

Що ж, давайте розберемо цю череду пропозицій Зеленського, які, на мій погляд, не мають ніякої іншої практичної мети, крім як інформаційно психологічного побиття кремлівського відлюдника. І почну з пропозиції про зустріч на окупованій частині Донбасу.

Я неодноразово наголошував, що російський президент, регулярно відвідує окупований півострів Крим, практично ніколи не відвідував окуповану частину Донбасу. Навіть, банально, “дружнього” візиту “дружні” і “братерські” псевдореспубліки, не удостоювалися від Путіна.

І якщо перегорнути всю хронологію президентства Володимира Путіна, то в останній раз він відвідував потенційно небезпечний регіон в 2001 році і це була Чечня. У свою чергу, образ російського президента, на протязі всього терміну його керівництва Росією, ретельно формувався на наративі мускулізма – “сильний” лідер “сильної” держави!

Володимир Путін на підводному човні, Володимир Путін в кабіні винищувача, Володимир Путін стріляє зі снайперської гвинтівки і водить байк і як апогей – Володимир Путін з оголеним торсом скаче на вороному жеребці!

Але, по факту – Володимир Путін це боягуз, який не тільки більше року провів у бункері в Ново-Огарьово, покинувши свій робочий кабінет в Кремлі, в розпал пандемії, але і який після 23 січня 2020 року не здійснив жодної зарубіжної поїздки! Жодної! Не кажучи вже про відвідування деяких, потенційно небезпечних зон.

У свою чергу, що екс-президент України Петро Порошенко, що діючий президент Володимир Зеленський, регулярно відвідували зону бойових дій на Донбасі. А Володимир Зеленський в 2020 і 2021 роках, не дивлячись на пандемію, провів досить активну зовнішньополітичну діяльність з візитами в інші країни.

І ось, не встигло спасти почервоніння з лиця Путіна після першого ляпасу, Зеленський пропонує йому зустрітися в Ватикані. А чому ні?

А ні, тому, що для Росії вкрай болюча релігійна тема, як один із плацдармів, які Москва завжди використовувала для внесення розколу в суспільство. І саме зараз, коли православні церкви, за винятком РПЦ, зближуються з Ватиканом в прагненні цей розкол нівелювати, що призводить в несамовиту лють Данилов монастир, Зеленський запрошує Путіна в обитель ідейних антагоністів російського режиму! І знову ж таки, для цього потрібно летіти кудись …

Зрозуміло, через Дмитра Пєскова прозвучить відмова і від цієї зустрічі. Адже виходить, що Володимира Путіна викликають на розмову, а не їдуть до нього на килим, як було б у випадку приїзду Зеленського в Москву і як регулярно відбувається з Олександром Лукашенком.

Володимира Путіна продовжують не просто морально принижувати, нівелюючи його образ “сильного” лідера, а й змушують вийти із зони комфорту. А поза зоною комфорту “сильний” лідер Росії виглядає, м’яко кажучи, смішно, а тому, не покине її ні за яких обставин, що в черговий раз морально його принизить.

До слова сказати, на карті світу більш ніж достатньо майданчиків, цілком прийнятних для проведення переговорів, але на які Володимир Путін теж ніколи не погодиться. Адже в тій чи іншій мірі, вони доставляють йому “політичну біль”.

Олександр Коваленко

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.