27 Травня, 2022

Що чекає на українців, які отримали паспорти РФ: Верещук анонсувала новий законопроект

Україна не визнавала і не визнаватиме паспорти Росії, отримані в умовах окупації, навіть якщо хтось добровільно написав заяву.

У неділю, 26 грудня, віце-прем’єр-міністр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук роз’яснила ситуацію з відповідальністю за отримання російських паспортів на непідконтрольній частині Донбасу чи Криму.

В інтерв’ю телеканалу “Дом” вона заспокоїла українців, які живуть в ОРДЛО, що кримінальне переслідування таких людей в Україні неможливе, оскільки це частина агресивної політики Кремля, а не їхній демократичний вибір змінити громадянство.

“Це не той шлях, який передбачений законодавством. І незабаром розглядатиметься законопроект про множинне громадянство. У ньому теж буде виписана норма, яка унеможливить отримання громадянства Російської Федерації таким чином”, – додала віце-прем’єр.

Верещук вказала, що відповідальність за цю ситуацію ляже виключно на Росію. Як наголосила віце-спікер, “тут питання не до тих, хто отримував паспорти, а до тих, хто їх видавав таким насильницьким, примусовим чином”.

За матеріалами Діалог