20 Січня, 2022

Що сталося: В Україні розгорівся скандал навколо пам’ятника Каденюку, який відкрив Зеленський

У мережі розгорівся скандал навколо пам’ятника першому українському космонавту Леоніду Каденюку.

Для того, щоб встановити монумент, будівельники викорчували калину біля могили актриси і Героя України Ніли Крюкової.

Кущ вона привезла з рідного села і заповідала посадити на кладовищі після смерті. Про інцидент розповіла на своїй сторінці в Facebook дочка Крюкової Мирослава Барчук.

“І таким чином цим колосом “задавили” все навколо. Ландшафт, вид з гори і всі сусідні поховання: Левка Лук’яненка, творця української державності та 25-річного ув’язненого радянських таборів, композитора Майбороди, оперної співачки Діани Петриненко, поета Мойсея Фішбейна і всіх інших в тому квадраті.

Я розумію значення і символіку польоту в космос першого українського космонавта і дуже поважаю його. Тут ніяких питань немає, це питання про смак і почуття міри людей, які ось це все вписали в ландшафт”, – написала Барчук.

Під публікацією жінки користувачі залишили сотні гнівних коментарів. Українці висловили обурення, чому монументи зводять на кладовищах, а не на площах, як це зазвичай прийнято і назвали його несмаком.

Використання будь-яких матеріалів Інтернет-видання можливо тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу.