25 Червня, 2022

Журналіст: Перший же день офіційної війни завершився для Росії нищівною поразкою. Захід відразу ж розпочав дії…

Успіхи України в офіційній війні з Росією: перший день, 22 лютого.

Заяв та думок зараз багато, а я вирішив щодня фіксувати не слова, а лише найважливіші вчинки на користь України, які роблять наша влада, наше суспільство та наші союзники у всьому світі, щоб показати масштаби нашої мобілізації, та неминучість нашої перемоги.

В Україні:

1. Президент України Зеленський оголосив про часткову мобілізацію резервістів для доукомплектування військових частин.

2. Україна відкликала тимчасового повіреного у справах із Москви. Міністр МЗС Кулеба подав запит президенту Зеленському на розрив дипломатичних відносин із Росією.

3. Верховна Рада закликала запровадити санкції проти РФ. Проголосувала конституційна більшість депутатів ВР.

4. Президент України зустрівся з лідерами всіх фракцій ВР, у Верховній Раді створюється “штаб оборони” за участю керівників. Це означає політичну консолідацію заради боротьби із спільним ворогом.

В світі:

1. Німеччина зупинила сертифікацію газопроводу “Північний потік-2” – найбільшого геостратегічного проекту РФ вартістю 11 мільярдів доларів, за допомогою якого Путін мав намір відмовитися від постачання газу через Україну. “Росія не має підтримки у світі”, – заявив канцлер ФРН Шольц.

2. США запровадили санкції проти РФ:
– проти найбільших російських міжнародних банків – “Внешэкономбанк” та “Промсвязьбанк” і їх дочірніх компаній, наприклад, футбольного клубу ЦСКА;

– проти будь-яких операцій із цінними паперами суверенного боргу РФ на міжнародних ринках;
– проти російських держслужбовців та політиків, причетних до “ЛДНР” та до рішення про введення військ та визнання “ЛДНР”, а також проти дітей групи російських вищих чиновників.

3. Британія ввела санкції проти Росії: 5 великих російських банків та 3 олігархи – партнери Путіна (брати Ротенберги та Тимченко) оголошені поза законом, активи заморожені, бізнес із ними заборонено, в’їзд закрито.

4. Європейський Союз ввів санкції проти 351 депутата Держдуми РФ, які голосували за вторгнення, та проти 27 фізичних осіб та огонізацій з Росії.

5. Канада наклала санкції на операції з суверенним боргом РФ, з двома банками, і наклала санкції на всіх депутатів Держдуми, які підтримали агресію російських військ.

6. Японія ввела санкції проти Росії на операції із суверенним боргом РФ, а також проти будь-яких осіб та структур, пов’язаних у Росії з “ЛДНР”.

7. Держсекретар США Блінкен відмовився від зустрічі з міністром МЗС РФ Лавровим – “тепер у цьому немає сенсу”. Такий демарш США скоротить взагалі будь-які дипломатичні контакти РФ у зв’язку із війною в Україні.

8. Прем’єр-міністр Нідерландів Рютте заявив, що Путін – “абсолютно божевільний” і заявив, що його країна приєднається до жорстких санкцій Євросоюзу.

9. Туреччина заявила, що визнання Росією “ЛДНР” є “неприйнятним”. Це означає, що наше військово-технічне співробітництво посилюватиметься.

10. Кібернетичні сили швидкого реагування Європейського союзу підтримають Україну, заявив заступник міністра оборони Литви.

Висновки:

Перший же день офіційної війни завершився для Росії нищівною інформаційною та дипломатичною поразкою. Захід одразу ж зробив дії, які різко посилюють міжнародну ізоляцію Росії та створюють дуже сприятливі можливості для України.

Юрій Бутусов

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.