27 Травня, 2022

У це важко повірити, але цей наказ справжній. Міноборони наказало штрафувати солдат ВСУ за вогонь у відповідь по російським військам.

Наказ № 330: Міністр оборони Таран зобов’язав штрафувати військовослужбовців за ведення вогню у відповідь по російським окупантам!

Міноборони наказало штрафувати солдат ВСУ за вогонь у відповідь по російським військам і штрафувати командирів за “невиправдані бойові втрати”, а сам захист Батьківщини офіційно прирівняна до адміністративного правопорушення. Це випливає з сенсаційної і ганебного наказу № 330 міністра оборони України Андрія Тарана від 16.09.2020, який доведений в усі військові частини на фронті і зараз викликав крайнє обурення українських воїнів. Цей наказ – підстава притягнути до кримінальної відповідальності самого Тарана, президента Зеленського і головнокомандувача ЗСУ Хомчака, якщо вони наважаться вимагати виконання зрадницьких вимог свого наказу, і якщо вони його негайно не скасують.

У це важко повірити, але цей наказ справжній, Цензор.Нет його отримав від джерел з наших частин і підрозділів на фронті, точна назва таке: “Щодо запровадження з 27 липня поточного року військовослужбовцям Збройних Сил України за час участі у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони в умовах особливого періоду винагороди за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я під час участі в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в Міністерстві оборони опрацьовано відповідний наказ Міністерства оборони України від 16.09.2020 р, № 330”..

Головне в наказі ось це:

“До порушень відносяться;

– вчинення військовослужбовцями військового адміністративного правопорушення або адміністративного правопорушення;

– наявність облікованих під час виконання службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травмувань через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу;

– відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності”.

“Командирам відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) та бригад розмір винагороди встановлюється у залежності від кількості облікованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць, у таких розмірах від граничного розміру винагороди;
75 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира батальйону (дивізіону), бригади;
67 відсотків – у разі допущення 1 порушення для командира взводу, роти (батареї);
50 відсотків – у разі допущення 2 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади;
33 відсотки – у разі допущення 2 порушень для командира взводу, роти (батареї);
25 відсотків – у разі допущення 3 порушень для командира батальйону (дивізіону), бригади”.

Наказ суперечить Конституції України, законодавства, які вимагають захищати країну від агресора, такого антидержавного марення немає ні в одній країні НАТО.

Визначити “невиправдані бойові втрати” може тільки суд, а не наказ міністра. Це не штрафом карається, а вироком, проведенням військово-тактичної експертизи.

Навіщо це зроблено? Зеленський по суті руками Тарана не штрафує – а називає службовим правопорушенням захист України.

Потім приголомшливо виписана норма – заборонений у відповідь вогонь по ворогу. Тут же обмовка – що якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше, відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмеження і не може бути заборонена в будь-якому вигляді додатковими наказами – це обов’язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС! Вогонь по ворогу, а тим більше у відповідь, нічим не може бути обмежений! Бо жоден вояк не повинен чекати наказ, щоб відкрити вогонь по ворогу – він зобов’язаний відкрито вогонь по ворогу! Застереження в наказі також як в “Ухиляються-22”, покликані приховати абсурдність постановки завдання додатковими словами, які потрібні просто для прикриття справжнього сенсу. Сенс цього зрадницької заборони один – прирівняти ведення бойових дій українським військом до адміністративного правопорушення. Захист країни, вогонь по ворогу, тепер може бути визнано правопорушенням. Визначити необхідність у відповідь вогню може тільки військовослужбовець, який виконує бойові завдання, а не ті, що вижили з розуму маразматики в столичних кабінетах. Тобто це наказ незаконний.

Який стандарт НАТО таке передбачає? В якій армії НАТО такі накази діють? Або взагалі – в якій армії такі накази діють?

Я б хотів звернути увагу і на корупцію, яку спричинить наказ № 330. Тепер через те, що за будь-які порушення особового складу передбачено штраф командирам частин і підрозділів, будь-які правопорушення будуть ховати, це спричинить корупцію, через не реєстрацію реальних правопорушень. Тобто вирішив командир п’яницю покарати і визначити ступінь сп’яніння – отримай штраф. Перевели командиру в частину прикомандированих, вони щось набедокурили – отримай штраф. Це ж суперечить самій логіці підтримання дисципліни у військах.

Наказ № 330 я назву коротко – це крок до зради і марення божевільних, це демонстрація повної професійної неадекватності керівництва Міноборони і ЗСУ та Верховного головнокомандувача Зеленського, це демонстрація повної втрати керованості армією і не розуміння людей і завдань війни. А ще це догідливість військового командування, бажання будь-якою ціною догодити Зеленському в реалізації його божевільної ідеї змусити українську армії не стріляти по окупантам.

Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський і Головнокомандувач Збройними силами Руслан Хомчак зобов’язані скасувати цей ганебний наказ.

Верховна Рада зобов’язана викликати для доповіді міністра оборони Андрія Тарана, і з’ясувати, цей наказ пояснюється його недоумством або зрадою, і дати оцінку дієздатності міністра взагалі.

По суті, армію хочуть підкупити, і за кілька тисяч гривень змусити відмовитися від будь-яких спроб стріляти. Це реальна капітуляція, реальна робота на Росію, це не вигадане зрада, а справжній документ.

Закликаю українських військовослужбовців повідомляти мені про всі випадки, коли командування намагається застосувати наказ №330 для накладення штрафів, я буду надавати гласності імена тих командирів, які тим самим зраджують свою країну. Зробимо всіх зрадників “знаменитими”, країна і всі їхні близькі та колеги повинні знати всіх, хто зраджує нашу боротьбу і виконує зрадницький наказ 330.

Юрий Бутусов

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може відрізнятися від позиції автора. Редакція сайту не відповідає за достовірність таких матеріалів, а сайт виконує виключно роль носія. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.