28 Листопада, 2021

Відео. “Сотні людей, море сліз і квітів”: Харків прощається із загиблим в Ан-26 курсантом Вільховим

У Харкові 29 вересня попрощалися із загиблим курсантом Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Віталієм Вільховим. Хлопець помер від важких травм, отриманих внаслідок катастрофи літака ЗСУ Ан-26 під Чугуєвом.

Церемонія прощання з ним відбулася Меморіалі Слави у Харкові. Дату вшанування ще 25-ти загиблих в авіакатастрофі військовослужбовців буде визначено після отримання висновків судово-медичної експертизи.

OBOZREVATEL стежив за розвитком подій і пропонує текстовий онлайн.

Прощання з Віталієм Вільховим у Харкові тривало годину. Відомо, що курсанта поховають на Львівщині.

Начальник університету Повітряних сил ім. Кожедуба Олександр Турінський передав матері Віталія грамоту пошани та скорботи від Головнокомандувача Збройних Сил України Руслана Хомчака.

В одну мить Україна втратила 26 кращих своїх синів, 26 справжніх чоловіків, які в скрутний час для країни свідомо обрали почесний шлях захисту країни й щодня наполегливо йшли до мети. Але не сталося. Стримуючи біль, ми сьогодні проводжаємо в останню путь Вільхового Віталія Богдановича, 20-річного юнака, який з юнацтва мріяв про небо, кар’єру військового і, зібравши всі сили, до останнього подиху боровся за своє життя”, – сказав він під час церемонії.

Харківський Teltgram-канал повідомив, що церемонія йтиме годину. Прощання з іншими загиблими буде після закінчення експертиз ДНК, які триватимуть 2-3 тижні.

На церемонії були присутні губернатор Харківщини Олексій Кучер, священнослужителі і генерал-майор Олександр Туринський – начальник ХНУПС ім. Кожедуба.

Військові та курсанти вишикувалися у живий ланцюг, кожен тримав у руках гвоздики. Труну загиблого накрили прапором України, люди несли до неї квіти.

Попрощатися із загиблим прийшли рідні та близькі, друзі, курсанти університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба, керівництво університету, харків’яни.

Церемонія прощання з Віталієм Вільховим розпочалася на Меморіалі Слави в Харкові о 09:00.

Що відомо про загиблого Віталія Вільхового

20-річний Віталій Богданович Вільховий родом із міста Соснівка Львівської області. Львівський державний ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут він закінчив у 2018 році й навчався на другому курсі Харківського університету Повітряних сил Збройних Сил України ім. Кожедуба.

Хлопець був одним із двох, хто вижив у трагедії з військовим літаком 25 вересня – його життя обірвалося в лікарні.

Із 27 осіб, які перебували на борту літака, після авіакатастрофи  вижив тільки курсант В’ячеслав Золочевський. Він також перебуває в шпиталі, проте його стан не викликає побоювань у медиків – у хлопця струс мозку й шоковий стан.

Чому медикам не вдалося врятувати Вільхового

Лікар опікового відділення Харківської лікарні невідкладної допомоги Юрія Колесник розповів, що медикам не вдалося врятувати Віталія Вільхового, оскільки в нього було 90% опіків тіла. Така травма вражає роботу всіх органів.

“Не було жодного органу або системи, яка не була б уражена. Діагноз звучить так: декомпенсований опіковий шок. Це була дійсно позамежна ситуація”,– пояснив ситуацію він.

За його словами, Віталія Вільхового одразу поклали в реанімацію. Всю ніч за його життя боролися лікарі. Смерть зафіксували о 10:30.