26 Вересня, 2021

Заплутано? Зараз поясню, бо це дуже важлива новина для України. НАБУ та САП разом з СБУ почали…

НАБУ і САП почали нову атаку на главу “ОПЗЖ” Віктора Медведчука і його бізнес: силовики взялися перекрити йому грошовий кисень.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, відомство спільно з СБУ відкрило справу щодо незаконної передачі людям Медведчука контролю над нафтовою трубою на кордоні з Росією. Експертові, яка склала фіктивний висновок, який допоміг росіянам отримати контроль над державною трубою, пред’явлено підозру.

Колишній депутат Сергій Лещенко у своєму телеграм-каналі зазначає, що Антикорупційні органи спільно з СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора повідомили про підозру екс-заступнику директора держпідприємства “УкрГІАП” (Інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу).

“Заплутано? Зараз поясню, тому що це дуже важлива новина. Отже, ця підозрювана склала завідомо недостовірний документ, який став підставою для Господарського суду Рівненської області. Мова про рішення за серпень 2017-го, яким суд відмовив Українській Державі у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводу Самара – Західний напрямок”, – пише Лещенко.

Після цього трубопровід перейшов під контроль структур Медведчука, чому було дано зелене світло Антимонопольним комітетом, керованим на той момент людьми колишнього президента Петра Порошенка. Лещенко зазначає, що суддя, який виніс таке рішення, в останні місяці правління Порошенка було призначено його указом на довічну посаду.

Таким чином, фірма “ПрикарпатЗахідТранс”, до складу акціонерів якої увійшли люди Медведчука, на підставі судового рішення, яке базувалося на завідомо неправдивому висновку експерта, безпідставно отримала у власність частину магістрального нафтопродуктпроводу Самара – Західний напрямок. “Саме ця труба, якою управляють соратники Медведчука, є головною магістраллю для поставок дизельного палива “Роснефти” структурами, пов’язаними з Медведчуком”, – пише Лещенко.