16 Жовтня, 2021

В Росії poзбився вже третій літак L-410 з пapaшутистами, багато зaгиблиx

За попередніми даними, в результаті аварії літака L-410 поблизу міста Мензелинск в Татарстані 16 людей загинули. З червня це вже третя аварія L-410 в Росії.

Легкомоторний літак L-410 впав поблизу міста Мензелинск в Татарстані. Про це повідомили в прес-службі регіонального ГУ МНС вранці в неділю, 10 жовтня.

На борту знаходилися 22 людини, 20 з яких – парашутисти. На місці катастрофи працюють рятувальні служби. З-під уламків машини вилучені шість пасажирів з різними травмами. Як заявив помічник міністра охорони здоров’я РФ Олексій Кузнєцов, за попередніми даними, 16 людей загинули.

Джерело “Інтерфаксу” розповіло, що відмова техніки розглядається в якості основної причини аварії L-410. “Пілот спробував здійснити вимушену посадку, проте удар об землю виявився дуже сильним”, – зазначив він. Джерело ТАСС стверджує, що літак з парашутистами впав відразу після зльоту з аеродрому.

Агентство з посиланням на авіаційні служби повідомляє, що причиною катастрофи могло стати перевантаження. Експлуатаційні вимоги передбачають перебування на борту не більше 19 пасажирів.

Let L-410 Turbolet – легкий багатоцільовий двомоторний літак для місцевих повітряних ліній, розроблений в 60-і роки 20 століття в Чехословаччині. Літак, що зазнав аварії, експлуатувався більше 34 років – з квітня 1987 року. З 2014 року він використовувався для підготовки парашутистів в Мензелінському аероклубі ДОСААФ Росії.

За матеріалами DW