11 Серпня, 2022

ЗМІ: Москва обрала для України новий “шлях” – Медведчук став ставкою в грі

Кремль розглядає два варіанти розвитку відносин з Україною. Кожен з них має на увазі різну долю для Донбасу.

Москва не збирається випускати з-під контролю окупований Донбас і розглядає два варіанти його майбутнього. Перший передбачає повернення територій під контроль України, яка змінить політику на проросійську. Другий – ОРДЛО стане частиною Росії.

З такою заявою виступила газета “Взгляд” після заяви прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, передає Діалог.UA.

Русский Донба “- це для Москви поки що запасний план. А форум, який відбувся в Донецьку, – меседж, посланий Києву і Заходу”, – пише видання.

Кремль нібито дав зрозуміти, що якщо його опоненти не приймуть умови “по-доброму”, то може повторитися сценарій, використаний при анексії Криму. Поки Москва намагається встановити “альтернативні стратегії взаємодії з Україною. І вони або не включають в себе Зеленського, або націлені на час після нього, тобто на прихід до влади в Києві іншої сили”.

Судячи з інформаційного порядку останніх днів, в Росії зробили “ставку” на Віктора Медведчука. Вважається, що у “ОПЗЖ” є шанс очолити Україну, а Росія буде рада допомогти. “Є й альтернативна стратегія. Це самовизначення “ДНР” і “ЛНР” як російських національних держав з подальшою інтеграцією цих “республік” в спільний з Росією простір аж до включення до складу РФ”, – пише “Взгляд”.

Форум що минув в окупованому Донецьку, де з’явилася пропагандистка Симоньян з чоловіком, був присвячений промацуванню можливості поглинання захопленої території. Однак цей варіант поки запасний. Основний – прихід до влади в Україні кума Путіна і його політичної сили.

Нагадаємо, на форумі в Донецьку Симоньян закликала Москву “забрати” Донбас додому, але пізніше уточнила, що висловила лише свою власну думку. У Кремлі і МЗС РФ відразу ж заявили, що слова головного редактора RT не мають відношення до позиції Москви щодо ситуації в Україні.