25 Червня, 2022

Зразу в трьох авторитетних американських медіа – NYT, WSJ, CNN, вчора з’явились повідомлення інсайдерів, що Білий Дім…

Зразу в трьох авторитетних американських медіа – NYT, WSJ, CNN, вчора з’явились повідомлення інсайдерів, що Білий Дім погодив надання Україні реактивних систем залпового вогню HIMARS M142.

Сподіваємося з повним спектром боєприпасів для ураження цілей на відстані від 30 до 300 км.

Штати довго вагалися, працювала російська лобістька машина, що це приведе до ескалації війни, що українці будуть обстрілювати російські міста і буде конфлікт Росії з НАТО.

Але перемогла точка зору України. Для того щоб не було затягування війни і прямого конфлікту Росії з США, ЗСУ потрібна зброя, яка допоможе вибити окупантів російських з України і скоріше закінчити війну.

Oleg Helgiv

Довідка: M142 HIMARS – універсальні пускові установки реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) ведуть вогонь некерованими реактивними снарядами на відстань до 45 км, високоточними ракетами M30 та M31 на дальність до 70 км, і, головне, балістичними тактичними ракетами на відстань до 300 км.

Пускові установки реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS призначені для атаки на райони зосередження противника, його артилерії та інших озброєнь, на командні пункти та системи управління, для атаки на вантажний транспорт, бойову техніку, бронетранспортери, системи ПП, для надання вогневої підтримки своїм підрозділам.

M142 HIMARS можуть використовувати весь спектр ракет боєприпасів MLRS. Серед таких:

– некеровані ракети з касетними боєприпасами, мінами чи «розумними бомбами»,
– керовані кластерні боєприпаси,
– керовані ракети малої та середньої дальності.
– найголовніше – балістична ракета середньої дальності MGM-140 ATACMS з бойовим радіусом 300 км.

Завдяки тому, що на пусковій установці встановлюються уніфіковані контейнери з різними типами боєприпасів, вони можуть використовуватися:

Для ураження противника на порівняно близькій відстані вони працюють за аналогією з “Градами” та “Смерчами”.

Якщо потрібно точково уразити противника на більш віддаленій дистанції, M142 HIMARS відпрацьовує як оперативно тактична ракетна зброя за характеристиками навіть потужніша за установки типу “Точка-У”.

Головна перевага M142 HIMARS, те, чого найбільше потребує зараз українська армія, система надає можливість запускати оперативно-тактичні балістичні ракети типу ATACMS. Залежно від модифікацій радіус дії ATACMS становить від 140 до 300 км.